План уроку виробничого навчання
Технологія
виконання жіночої стрижки «Каскад»
Учні
повинні знати:
v
технологічні
терміни,
v прийоми володіння інструментами
для виконання стрижки волосся,
v
сучасні
методи стрижки волосся;
v
теоретичний
матеріал із предметів:
«Перукарська
справа»,
«Матеріалознавство»,
«Санітарія та гігієна»;
правила охорони праці при
виконанні стрижок.
Учні
повинні вміти:
v
виконувати
підготовчі роботи;
v
проводити
дезинфекцію інструментів і приладів;
v
володіти
перукарським інструментом;
v
дотримуватись
норм витрат матеріалів;
v
виконувати
завершувальні роботи.
План
уроку
Тема
програми: Стрижка
волосся.
Тема
уроку: «Технологія
виконання жіночої стрижки «Каскад»».
Мета
уроку:
навчальна
–
набуття умінь і навичок якісного та правильного виконання жіночої стрижки;
розвиваюча – сприяння розвитку
в учнів творчого бачення (композицію рухів, логічне мислення, зорову пам'ять),
професійної самостійності та використання прогресивних технологій; розвиток
відчуття самоконтролю у процесі виконання
жіночих стрижок;
виховна
–
виховання естетичного смаку, уміння будувати міжособистісні відносини в
колективі, при роботі з клієнтами,
виховання почуття відповідальності за результати своєї праці.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Дидактичне
забезпечення:
o
інструкційно-технологічні
карти (Додаток 3),
o
диски з показом жіночих стрижок,
o
ілюстрації готових жіночих зачісок,
o
міні-конспект,
o
характеристика типових помилок при виконанні
стрижки «Каскад»
(Додаток 5).
Матеріально-технічне
забезпечення:
-
інструменти й приладдя для стрижки:
ü
гребінець;
ü
ножиці
прямі;
ü
розпилювач;
ü
ножиці
філірувальні;
- для укладання волосся:
ü
електричний
фен;
ü
кругла
щітка;
-
перукарська білизна:
ü
рушник;
ü
одноразовий
комірець;
ü
пеньюар
для стрижки;
- матеріали:
ü
шампунь;
ü
бальзам
для волосся;
- дезинфікуючі розчини:
ü
«Хоспісепт»
- для дезинфекції рук;
ü
«Лізоформін-3000»
- для дезинфекції інструментів.
Міжпредметні
зв’язки:
o
перукарська
справа – тема «Стрижка волосся»,
o
матеріалознавство –тема «Миючи засоби»,
o
санітарія
та гігієна – тема «Дезинфікуючі й кровоспинні засоби»,
o
спецмалювання
– тема «Малювання жіночих стрижок».
Рекомендована
література:
1.
Перукарське мистецтво: Підруч.: У 3 кн./За заг. Ред. В.Ф. Орлова. – К.:
Грамота, 2005.
2.
Панченко О. А. «Елегантні зачіски»: Учбовий посібник. – М.: «Діля», 2001.
Хід
уроку
І.
Організаційна частина (5 хв.)
1.1.
Перевірка присутності учнів і перевірка готовності учнів до уроку виробничого
навчання;
1.2.
Перевірка зовнішнього вигляду учнів відповідно до санітарних норм і вимог
охорони праці;
1.3.
Перевірка стану електрообладнання та інструментів.
ІІ.
Вступний інструктаж (1год. 25 хв.)
1.
Актуалізація знань:
1.1.
Повідомлення теми програми, теми уроку: «Технологія виконання жіночої стрижки «Каскад»;
1.2.
Цільова установка проведення уроку:
Вивчення новітньої
технології виконання жіночої стрижки
«Каскад»;
1.3.
Повторення правил безпеки праці під час роботи у виробничій майстерні (Додаток
1);
1.4.
Перевірка опорних знань, умінь, навичок учнів, необхідних їм для подальшої
роботи на уроці
шляхом фронтального опитування:
v
Що
таке стрижка?
v
Які
види стрижок ви знаєте?
v
Основні
операції при виконанні жіночої стрижки?
v
Особливості
жіночих стрижок?
v
Що
входить в поняття підготовчих робіт перед стрижкою?
v
Що
повинен зробити майстер перед стрижкою клієнта?
1.5.
Перевірка опорних знань учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці
шляхом виконання тесту (Додаток 2);
1.6.
Аналіз і доповнення відповідей учнів, підведення підсумків.
2.
Викладення нового матеріалу:
2.1.
Повідомлення нової навчальної інформації. Обґрунтування вибору доцільності саме
цієї жіночої стрижки;
2.2.
Роздача учням інструкційних карт (Додаток 3).
Робота з інструкційною картою:
2.2.1. Підбір інструментів для виконання жіночої
стрижки «Каскад»;
(на робочому місці розкладені інструменти та матеріали
для виконання жіночої стрижки «Каскад»; Зробіть висновок про
правильність підбору інструментів, знайдіть зайві, додайте необхідні);
2.2.2. Правила безпеки праці при виконанні жіночої стрижки «Каскад»;
o
Яких
правил повинен дотримуватися майстер при стрижці?
o
Яких
правил повинен дотримуватися сам майстер на уроці виробничого навчання?
2.2.3.
Технологічна послідовність виконання жіночої стрижки «Каскад»;
2.3.
Правильний вибір засобів для догляду за волоссям.
2.4.
Фронтальне опитування:
·
Які
інструменти та приладдя потрібні для виконання стрижки «Каскад»?
·
З
якої зони
починають стрижку «Каскад»?
·
Яка
послідовність виконання жіночої стрижки «Каскад»;?
·
Що
таке філірування і окантування волосся?
·
Як
виконують укладання волосся після стрижки?
2.5.
Перевірка нових знань учнів, отриманих ними на уроці, шляхом виконання
додаткових завдань .
2.6.
Відповіді майстра
на запитання учнів, підведення підсумків вступного інструктажу.
ІІІ.
Поточний інструктаж:
Роздача
завдання на поточний інструктаж різного рівня складності для самостійної роботи учнів;
Цільові
обходи майстра робочих місць учнів:
1-й
цільовий обхід: перевірити
правильність організації робочих місць учнів та додержання ними правил техніки безпеки при
користуванні електроінструментом (фен);
2-й
цільовий обхід: перевірка
правильності виконання учнями нових прийомів та технологічного процесу
виконання робіт;
3-й
цільовий обхід: перевірка
умінь користування інструкційними та технологічними картками;
4-й
цільовий обхід: надання
допомоги учням при виконанні жіночої стрижки «Каскад»;
5-й
цільовий обхід: перевірка
поетапності виконання роботи (міжопераційний контроль);
6-й
цільовий обхід: перевірка
дотримання правил техніки безпеки;
7-й
цільовий обхід: перевірка
якості роботи учнів та виконання ними норм часу з метою усунення попередніх
помилок.
Під
час поточного інструктажу даються поради учням, якщо у них виникають певні
проблеми. Якщо учень підходить з певними запитаннями, то, відповідаючи на
запитання, здійснюється індивідуальний
інструктаж з виробничого
навчання. Якщо це питання виникло у двох-трьох учнів, то здійснюється груповий інструктаж.
Прийом
майстром виконаних робіт.
Прибирання
робочих місць.
ІV.
Заключний інструктаж (30 хв.)
Підведення
підсумків вступного та поточного інструктажу;
Перевірка
техніки виконання учнями жіночої стрижки «Каскад»;
Аналіз типових помилок, допущених учнями при виконанні навчально-виробничих робіт та їх усунення (Додаток 4).
V. Домашнє завдання: самостійно виконати жіночу стрижку «Каскад», відпрацьовуючи вміння та навички, набуті на виробничому навчанні.
Законспектувати технологічний процес стрижки Каскад.
Замалювати технологічні схеми стрижки Каскад.
VІ.
Повідомлення теми наступного заняття: Технологія виконання жіночих стрижок «Проста коротка».
Тема уроку: Стрижка «Паж»
Мета уроку: вивчити і засвоїти технологію виконання жіночої стрижки «Паж»;
розвивати
творчі здібності учнів, вміння
використовувати попередньо здобуті знання,
формувати
інтерес до обраної професії;
виховувати
відповідальне ставлення до
своєї
професії, працьовитість, охайність,
смак, культуру.
Тип уроку: урок
засвоєння нових знань.
Міжпредметні зв’язки: Для професійного перукаря необхідні знання з таких предметів: „Спец. малюнок”, „Санітарія і гігієна”, „Охорона праці”, „Професійна
етика”.
Використані джерела: Ветров А, Парикмахер — стилист. — Ростов-на-дону: Феникс, 2003, Гутиря Л- Г. Сучасна перукарська
справа. Харкiв: Фолiо, 1997, Константинов
А. В. Парикмахерское дело. — М.: Высшая школа, 1987, Панчекко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. —. СП6.: Папирус,
1999, Панченко О. А. Мелирование и прическа. — СПБ.: Корона-принт.
ХІД УРОКУ:
І.Організація учнів до уроку:
Перевірка присутності учнів на уроці ( доповідає черговий);
Перевірка готовності до уроку (
наявність конспектів, підручників).
ІІ. Активізація розумової та пізнавальної діяльності
учнів. Вступне слово викладача
Завдання: продовжіть мою розповідь,сформулювавши вимоги
до сучасного майстра перукарської справи.
Отже, якими
навиками повинен володіти майстер перукарської справи, щоб стати справжнім чарівником?
Підсумовою:
дійсно майстер повинен мати не тільки глибокі
теоретичні знання, але й практичні навички та вміння, мати розвинену
уяву, художній смак,окрім того бути ввічливим, темпераментною людиною,
чарівником своєї справи.
Черговою
сходинкою до вершин майстерності буде наш урок на тему: Технологія виконання жіночої стрижки «Паж».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів:
повідомлення теми, мети та завдань уроку. Отже, тема уроку: Технологія
виконання жіночої стрижки «Паж». На
уроці ми вивчимо технологію виконання стрижки, навчимося складати схеми
виконання стрижки, розвити вміння, навички, виховувати почуття любові до своєї професії.
Завдання: технологія виконання простої жіночої стрижки складається з її
послідовності стрижки різних зон волосяного покрову голови. Тому дуже важливо
знати і правильно виділяти зони.
Питання: назвіть
методи ділення волосяного покрову на зони?
Аналізую: отже, вертикальним проділом ділимо волосяний
покров, рухаємося від одного вуха до іншого, через найвищу її точку, таким
методом виділяємо потиличну і скроневу – тім’яну зони. Виділяємо двома
вертикальними проділами від лобних виступів до пересікання з проділом від вуха
до вуха. Ми отримуємо фронтально тім’яну зону і дві
скроневу – бокові. Отже, в свою чергу,
потилична зона ділиться двома горизонтальними проділами на три частини:
·
верхня потилична;
·
середня потилична;
·
нижня потилична.
Підсумовую:
дійсно, майстер повинен відчувати точність ділення волосяного покрову,
тому що від цього залежить краса вашої
зачіски.
ІV. Опрацювання нового матеріалу:
Працювати ми будемо у робочих зошитах із друкованою
основою, які складаються із теоретичного матеріалу і блоку тренувальних
вправ. Зошит закінчується таблицею –
самооцінка учня, яка складається із таких граф:
«Я брав участь в обговоренні»;
«Я творив»;
«Я доповідав»;
«Я виконував вправи».
Ви
поставите собі бали і виведете середній бал у графі «Моя оцінка за урок»
Прийом «Склади свою опору» Учні отримують завдання, а потім заповнюють таблицю «Моя опора»
Робота з теоретичним
матеріалом
Уважно прочитайте та
розгляньте стрижку на фото. За
матеріалом складіть свою опору.
Рекомендується для густого, прямого,
будь-якої довжини
волосся
Форма стрижки: наповнена, овальна.
Інструменти: прямі ножиці, гребінець.
Техніка стрижки дає змогу оволодіти
способом стрижки «пасмо на пасмо»
(внутрішнє градуювання).
Технологія виконання.
Стрижку виконують на вимитому вологому волоссі.
Волосся розділяють вертикальним проділом навпіл.
Перше контрольне пасмо завширшки 1 — 1,5 см відділяють
проділом навколо голови паралельно крайовій лінії росту волосся. Волосся
відчісують на обличчя за ростом, зістригають на узгоджену довжину одним із
прийомів окантування, починаючи від
шийної виїмки до обличчя праворуч, а потім
ліворуч.
Наступні пасма до маківки відчісують через 1 см проділами
навколо голови, паралельними першому. Кожне пасмо подовжують на 1-3 мм
порівняно з попереднім. Для цього використовують прийом, як і в
стрижці «каре»:
утримуючи кінці волосся вказівним і середнім пальцями
лівої руки, повертають руку долонею вниз, урівнюють пасмо з контрольним,
потім повертають руку долонею вгору та
виконують зріз.
Стрижку перевіряють перечісуванням волосся
Своя опора
Інструмент, який використовують |
|
|
Препарати |
|
|
Правила техніка безпеки |
|
|
Технологія виконання |
||
На скільки етапів ділиться ця стрижка |
|
|
1 етап |
||
ІІ етап – пошук
v Надзвичайно важливо при виборі стрижки враховувати характерні особливості
зовнішності.
Назвіть їх?
(ріст,
форма голови, форма обличчя, повнота, розмір обличчя….)
v А волосся?
(довжина,
колір, густота….)
Ідеальною проекцією форми голови вважається? |
Дякуємо вам за роботу.
А тепер прошу заповнити таблицю «Самооцінка учня»
Я брав участь в обговоренні | Я творив | Я доповнював | Я виконував вправи |
|
|
|
|
Моя оцінка за урок
V. Підсумки уроку:
- Що нового ви відкрили для себе сьогодні на уроці?
- Як ви працювали? Слово викладача: Я хочу подякувати вам за співпрацю. Оцінку отримає кожен на наступному уроці, коли я співставлю власну оцінку із самооцінкою. Урок я хочу закінчити такою приказкою: «Обрати зачіску – вибрати долю» як вся народна мудрість вона правильна і ми маємо можливість змінювати нашу долю за допомогою різних зачісок хоч і кожен день.
VІ. Домашнє завдання:
Середній рівень: знайти стрижку у журналі і заповнити таблицю
Назвіть стрижку | Інструмент, який потрібний | На скільки етапів ділиться стрижка | Техніка безпеки |
1 | 2 | 3 | 4 |
Достатній рівень:знайти стрижку у журналі і заповнить таблицю
Назвіть стрижку | Інструмент, який потрібний | На скільки етапів ділиться стрижка | Техніка безпеки | Малюнок
|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Чи можна запропонувати жіночу стрижку «Паж», для круглого обличчя? |
План уроку теоретичного навчання з перукарської справи
Тема програми: Базові модельні зачіски
Тема уроку: Зачіска « Плетіння коси»
Мета уроку: розширити й поглибити знання про зачіски, показати актуальність коси на сьогодні, ознайомити учнів з її історією, розглянути технологію виконання зачіски на основі косичок, навчити аналізувати, знаходити можливі рішення, працювати з інструкційно - технологічною картою зачіски. Розвивати активність, самостійність, послідовність у роботі, пізнавальний інтерес, вміння осмислювати отриману інформацію, робити висновки й узагальнення, переносити знання в нову ситуацію, відстоювати свої позиції. Виховувати відповідальність, уважність, спостережливість, чуття такту, повагу до думок інших учнів, культуру конструктивного мислення, культуру мовлення, естетичні смаки, любов до професії. Спонукати учнів до подальшого поглиблення знань про зачіски із косичок. Тип уроку: комбінований. Обладнання: мультимедійна система, інструкційно - технологічні карти, кросворд, роздадковий матеріал, підручник, дидактичні ігри, презентація.
Міжпредметні зв’язки: українська література, історія перукарської
справи, основи моделювання, художня культура, фольклор рідного краю. Рекомендована
література:
1.
Перукарське мистецтво: Підруч.: У 3 кн./За заг. Ред. В.Ф. Орлова. – К.: Грамота,
2005. 2.
Панченко О. А. «Елегантні зачіски»: Учбовий посібник. – М.: «Діля», 2001.
3. Енциклопедія перукарського мистецтва. – М.: Везі,
1999.
На
дошці епіграф: «Коса - дівоча краса»
Проблемно – пошукове завдання:
Чи
є майбутнє у зачісок із плетінням коси?
Хід уроку.
1. Організаційна частина.
Перевірка наявності учнів.
Перевірка підготовки учнів до
уроку.
2. Повідомлення теми, цілей та
задач уроку.
Показ слайд - шоу «Зачіски із плетінням кіс».
Слово вчителя.
Переглянувши
ці прекрасні зачіски із косичок, я думаю, що ви зрозуміли про що ми сьогодні будемо
говорити. Тема нашого уроку - Зачіска «Плетіння
коси» .
Ми з вами познайомимося із історією коси, актуальністю
цих зачісок на сьогодні та розглянемо технологію виконання зачіски на основі
косичок. Епіграфом
уроку є народна приказка:
« Коса-дівоча краса».
3. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Коси
– відмінний спосіб, щоб створити свій оригінальний, неповторний образ. Жінка з косою ніколи не залишається непоміченою, вона
сміливо висловлює
своє Я оточуючим. Зачіски з косами –
це завжди красиво,
модно й
стильно.
4.
Актуалізація опорних знань учнів.
Перш
ніж ми перейдемо до вивчення нової теми, давайте згадаємо
пройдений матеріал
по темі «Модельні зачіски».
Завдання:
робота з кросвордом «Навпаки»
«Модельні
зачіски».
Кросворд
«Навпаки»: заповнена сітка, а текстове
завдання необхідно скласти.
Очікувана
відповідь.
1.
Щітка, яку використовують при укладанні волосся феном.
2.
Стиль у зачісці, коли поєднуються різнорідні елементи, що належать різним стилям.
3.
Форма, яка надається волоссю шляхом розчісування, укладання, стрижки.
4.
Тупіруване, вичесане та викладене в тугі валики волосся.
5.
Зачіска козаків-запорожців.
6.
Насадка для фена.
7.
Засіб для укладання волосся.
8.
Укладка феном та каркасною щіткою.
9.
Хімічне волокно для плетення афрокосичок.
10.
Волосся завите в трубочку.
11.
Техніка укладання, при якій відбувається збивання волосся з внутрішнього боку пасма без
наскрізного проникнення зубців гребінця.
ü
озвучити композицію із
фото сучасних зачісок;
Прийом
«Озвучування» спрямовує на усвідомлення змісту інформації, обробки і аналізу її, логічну
побудову своєї думки, здатність мислити мобільно.
Очікуваний результат.
Перед нами композиція із фото сучасних зачісок.
Ми бачимо зачіски виконані в різних стилях. Це і еклектика, діловий, класичний,
романтичний, елегантний
стилі та стилізація у зачісці. Вдало виконана композиція із різних елементів зачіски надає людині
неповторного образу. Зачіски, які ви бачите, виконані переважно із таких
елементів, як косички, локони, буклі, бант, хвилі. Головним чином, - це
вечірні зачіски, але зачіски верхнього ряду можна віднести також і до
побутових - святкових. Гарно виконані композиції покращують емоційний стан людини,
що ми і спостерігаємо на цих зображеннях.
Художнє оформлення зачісок показує гарні естетичні смаки майстрів та їх сприйняття
прекрасного при створенні художніх образів. Ці зачіски не можуть не привернути
увагу. Я вважаю, що тільки любов до професії, до людей, до прекрасного
допомогла майстрам своєї справи виконати
ці прекрасні креативні зачіски.
ü скласти десять речень, ключове
слово «зачіска»;
Очікуваний
результат
1. Зачіска – це форма, яка
надається волоссю під час розчісування, укладання, стрижки, завивки.
2.
Косичка є елементом зачіски.
3.
Зачіски дівчат нашої групи належать до
ділового стилю.
4.
При моделюванні зачіски обов’язково до уваги беруться
індивідуальні
особливості людини.
5.
Ацентральний тип зачіски - це коли все волосся зачісують за напрямком його росту.
6.
Побутові зачіски діляться на повсякденні та святкові.
7.
За статтю та віком зачіски діляться на жіночі, чоловічі, для молоді, дитячі.
8.
Діловий стиль у зачісці створюється за допомогою простих обрисів, обмеженої кількості деталей, передбачає відсутність надмірного декору.
9.
Метою перукаря є підкреслення позитивних рис клієнта і маскування недоліків за допомогою зачіски.
10.
Модні зачіски – це зачіски, які у певний час найпоширеніші.
ü міні - твір з проблемного питання «Яке
значення для людини
має зачіска?»
передбачає вираження учнем своєї точки зору, особистої
суб’єктивної оцінки предмету міркування.
Очікуваний результат.
Яке
значення для людини має зачіска?
Французи
говорять: «Про людину можна судити по її взутті та зачісці». Ніщо не має на нас
більшого враження, як зачіска людини. Як би гарно людина не виглядала, а
безглуздя на голові все зіпсує. Це стосується
абсолютно
всіх.
Зачіска
впливає на настрій, дарує радість і щастя, або наводить смуток і депресію. Вона говорить про внутрішній стан людини, є важливим елементом іміджу, унікальним
інструментом самовиявлення людини. За допомогою зачіски
легко змінити свій імідж і стиль. Імідж не врятує навіть дорогий одяг, якщо
загальне враження буде зіпсоване невдалою зачіскою.
Стильна зачіска – про це мріють багато чоловіків і жінок:
ефектна зачіска , що гармоніює із зовнішністю, відіграє велику роль у очах
оточуючих.
Смак,
вміння гарно і модно укладати волосся, виглядати завжди ідеально – все це закладається в
ранньому дитинстві. Зовнішність людини має свої фізичні особливості.
Зачіска здатна змінити й покращити
зовнішність,
підкреслити переваги і завуалювати недоліки.
Звичайно
зачіска повинна надавати впевненості, але для того, щоб це сталося, вона перш за все повинна
подобатися вам. Іноді при зміні зачіски змінюється не тільки життя, але і
поведінка людини, її
манера триматися, з’являється
самовпевненість в собі.
В
народі кажуть : «Якщо не можеш щось змінити у житті, зміни хоча б зачіску».
Зачіска
, в першу чергу – це самопрезентація в соціумі.
Гарна
зачіска – це ваша візитна картка.
5. Засвоєння нового матеріалу.
Слово викладача.
Зачіски
із косичок - це завжди красиво, модно й стильно. Плетіння із волосся залишається актуальним
трендом і цього року. Ви добре знаєте, що косички в залежності від способу
плетіння бувають різних видів. Давайте згадаємо з вами , які косички бувають.
Очікувана
відповідь. Косички
бувають: звичайні , складно плетені, колосок, напівколосок, мережана,
риб’ячий хвіст, батіг, косичка- пшеничка,
французька коса, афрокосички, дреди, брейди тощо.
Особливу
увагу в моді зачісок на довге волосся
заслуговує плетіння
і зачіски із косичок. Натуральна недбалість цінується стилістами цього року понад усе. Тільки такі
косички надають образу природність і кокетство. Але все ж таки кожна людина вибирає зачіску з косичками за своїм смаком. Зачіски із косичок
добре зарекомендували себе і в повсякденному
житті і для урочистостей. Особливо популярні сьогодні коса
«риб’ячий
хвіст» та «колосок» набік, вивернута коса.
Тема
«Дівочі коси» хвилювала і людей мистецтва: художників, поетів, композиторів.
Учень читає вірш«Розпустили кучері дівчата»
(слова української народної пісні)
Розпустили
кучері дівчата,
Підвели
ще й брови для краси.
Тільки
ти роби, як вчила мати,
Не
обрізуй русої коси.
Хай
вона росте густа та пишна,
Чорнобровим
хлопцям на біду.
Я
тобі, моя чарівна вишня,
Сам
троянди в косу заплету .
Стану
рано-
вранці до схід
сонця,
Назбираю
квітів запашних .
Що
є краще за дівочі коси
І
троянди вплетені у них.
Слово вчителя.
А
чи знаєте ви приказки, де згадується коса? Я зараз буду починати приказку, а ви продовжте її.
1.
Дівчина з косою,………………………… як трава з
росою.
2. Нема коси,…………………………………нема краси.
3. Дівка без коси, ……………………………що кінь без гриви.
4. У неї в косах сорока……………………гніздилась.
5.
Подивися на косу -………………подумай про
господиню.
6. Увесь той розум,…………………………. що коса.
7. Коса -…………………………….. дівоча краса.
8. Довга коса -……………………. довгий розум.
9. Яка коса -………………………… така й краса.
10. Не треба на людях заплітатися, бо …………. не прийдуть свати у хату.
Виникає питання :
«А як же давно зачіски із косичок полюбилися людям?»
Учень .Повідомлення про історію
коси.
Слово викладача.
Ви
бачите, що зачіска із косичок була актуальною в усі часи. Сьогодні ми познайомимося із технологією
виконання зачіски на основі косичок. Вам пропонується технологічна карта
зачіски фотоматеріал зачіски із інтернету
Опрацюйте
її і спробуйте сконструювати технологію її виконання.
Учень
розповідає про технологію виконання даної зачіски.
Слово викладача.
А
зараз я вам роздам інструкцію до технологічної карти. Уважно прочитайте
її і скажіть,
чи правильно ми з вами зрозуміли технологію виконання зачіски.
Учні
роблять уточнення стосовно виконання зачіски.
Слово викладача.
1.
Якщо не робити акуратну розтріпаність, то що зміниться у загальному вигляді зачіски?
Очікувана відповідь. Зачіска матиме
більш повсякденний вигляд в діловому
стилі.
2.
Який декор ви б запропонували?
Очікувана відповідь. Можна
запропонувати декоративні шпильки з намистинками.
Але
щоб остаточно запропонувати декор, треба
знати, яка сукня, аксесуари.
3.
Як по - іншому називають косу «риб'ячий хвіст»?
Очікувана відповідь. Коса
«риб'ячий хвіст» по - іншому
називається «батіг», «косичка –
пшеничка».
6.
Закріплення та повторення нового матеріалу.
Завдання :
ü Виконайте дизайн-аналіз зачіски
на основі косичок.
В
результаті кожен учень робить записи своїх власних думок та ідей. Учні аналізують виріб (в даному
випадку зачіску) з метою проникнути в задум дизайнера, зрозуміти
взаємовідносини між формою, призначенням,
матеріалами,
засобами виробництва.
Приклад схеми виконання «Дизайн-аналізу» зачіски.
Стиль:__________________________
Тип
зачіски:_____________________
Силует
:_________________________
Елементи
зачіски:________________
За
призначенням:________________
За
способом виготовлення:________
За
статтю та віком:_______________
За
довжиною волосся:_____________
За
модністю:_____________________
Декор:___________________________
Очікувана
відповідь.
ü
Складіть
5 питань до технологічної карти.
Постановка учнями запитань розвиває критичне мислення. Цей
прийом використовується
і при закріпленні знань, і при актуалізації знань.
Очікувана
відповідь.
1.
Які елементи зачіски виконуються для створення даної композиції?
2.
Яким чином виконується акуратна розтріпаність?
3.
Який вид коси виконується у цій зачісці?
4.
Які інструменти застосовують при виконанні зачіски?
5.
Як укладаються коси?
ü
Обґрунтуйте
або спростуйте тезу: «Зачіски із косичок краще підходять до ділового стилю».
Учням
пропонується запитання, на які може бути відповідь «за чи проти». Кожен обирає свою власну
думку і під час обговорення відстоює, аргументуючи її.
Етапи
відповіді:
Я вважаю…
Тому що …
Наприклад …
Отже (висновок) …
Очікувана
відповідь.
Я
вважаю, що це не так, тому що за допомогою косичок можна створити зачіски, які підходять
до різних стилів.
Наприклад
зачіски із косичок можуть відноситися до ділового стилю, екстравагантного, етнічного,
екзотичного, елегантного, еклектики, стилізації тощо. Отже, зачіски із косичок, в
залежності від композиції та загального образу людини, можуть
відноситися до різних стилів.
ü Вам пропонується зображення
зачіски. Спробуйте по загальному вигляду
розказати технологію виконання.
Очікувана
відповідь.
Технологія
виконання.
1.
Волосяний покрив за допомогою косого проділа ділимо на дві частини.
2.
Повздовж крайової лінії росту волосся на лобі та повздовж косого проділа заплести «напівколосок».
3.
Також «напівколосок» можна заплести з правого боку і з'єднати ці дві косички біля вуха.
4.
Волосся нижче косого проділу накрутити на електрощітці або бігуді. Із створених локонів зробити
стружку, яку потім начесати злегка, щоб створити повітряні локони.
5.
Кінчики косичок можна теж накрутити на бігуді, а можна заплести косичку і укласти за бажанням.
6.
У місці з’єднання косичок можна прикріпити якусь прикрасу.
7.
Зачіску зафіксувати лаком.
ü Запропонуйте варіант зачіски на
основі цієї зачіски.
1.
Розподіл волосяного покриву голови виконуємо також.
2.
Повздовж косого проділа та крайової лінії росту волосся виконуємо плетіння у техніці «напівколосок»
і робимо «мережану косичку».
3.
Нижню частину волосяного покриву голови заплітаємо зліва направо косичкою «колосок» з нижнім
підплетінням і робимо акуратну розтріпаність
розпушивши її.
4.
Кінці всіх косичок збираємо в один пучок біля вуха і укладаємо в залежності від довжини волосся.
7. Рефлексія.
Слово викладача.
Що дав вам сьогоднішній урок?
Учень.
Сьогодні
на уроці ми познайомилися з технологією виконання вечірньої зачіски «Романтика». Ці знання я зможу
використовувати в своїй практиці
на уроках виробничого навчання та в житті. Також мені було
цікаво
дізнатися про історію коси та відображення теми «Дівочих кіс» у мистецтві. Таким чином, мої знання
про зачіски поглибилися. Тема «Зачіски із косичок» викликали в мене зацікавленість,
бажання поглибити знання з цієї теми,
яка є актуальною.
Слово викладача.
Дійсно,
дівоча коса – це класика. Скільки століть цій зачісці – ніхто не скаже точно. Та все ж коси і
косички переживають «новий
бум».
Тому вам, майбутнім
перукарям, я впевнена, ці знання знадобляться,
щоб бути в подальшому майстром своєї справи.
Учень читає вірш.
Навіщо косички дівчатам? –
Ніяк зрозуміти
не міг.
На них треба
стрічок багато
Та й клопоту
менше без них.
Проте косички
довгі
Всім радують
серця,
Тому, що ті
косички
Дівчатам до
лиця.
8.
Підведення підсумків уроку.
9.
Домашнє завдання (диференційоване).
Обов’язковий
мінімум.
Опрацювати
інструкційно-технологічну карту зачіски «Романтика»
Повторити
§7.3.10 с.154-157.
Тренувальний
рівень.
Запропонувати
свій варіант зачіски на основі зачіски із косичок.
Творче
завдання
Розробити
інструкційно – технологічну карту фантазійної зачіски із косичок.
Немає коментарів:
Дописати коментар